Wang (Tahun 6): Harga Kos, Harga Jual, Kerugian dan Keuntungan

0%

1. Harga Kos basikal adalah RM425. Hazwan menjual basikal itu dengan harga RM715. Berapa banyak keuntungan yang dia dapat?

Correct! Wrong!

2. Sebuah TV dibeli dengan harga RM16 950 dan dijual dengan kerugian RM4 680. Cari Harga Jual.

Correct! Wrong!

3. Smith membeli 100 pensil pada harga RM250 dan masing-masing menjual pada harga RM1.50. Berapakah jumlah kerugian atau keuntungannya?

Correct! Wrong!

4. Kenal pasti keadaan yang betul untuk Untung Rugi.

Correct! Wrong!

5. Marie membeli sebuah TV dengan harga RM600. Selepas dua tahun, TV tersebut dibaiki dengan harga RM100. Dia memutuskan untuk menjual set TV pada harga RM400. Kenalpasti Harga Jual dan Harga Kos.

Correct! Wrong!

6. Seorang pekedai menjual 20 kipas dengan harga RM3 960. Dia memperoleh keuntungan sebanyak RM670. Berapakah kos kipas?

Correct! Wrong!

7. Seorang penjual buah membeli 600 biji epal dengan harga RM4 600. Dia menghabiskan RM400 untuk pengangkutan. Berapa banyak yang harus dia jual setiap satu untuk mendapat keuntungan sebanyak RM1 000?

Correct! Wrong!

8. Michael membeli kereta terpakai dengan harga RM10 000. Dia membelanjakan RM500 untuk mengecat dan RM1 000 untuk membaik pulih. Kemudian, dia menjual kereta itu dengan harga RM13 000. Berapakah kerugian atau keuntungannya?

Correct! Wrong!

9. Kenal pasti hubungan yang betul antara Harga Jual, Harga Kos, Untung Rugi.

Correct! Wrong!

10. Kevin mempunyai simpanan RM120 di banknya. Dia melabur RM100 ke dalam perniagaan bersama rakannya. Setelah sebulan, rakannya membayarnya RM130 sebagai hasil perniagaannya. Kenal pasti keuntungan yang diperoleh Kevin.

Correct! Wrong!

11. Harga Kos ketuhar adalah RM850. Seorang pekedai ingin memperoleh keuntungan sebanyak RM170 dengan menjual oven. Berapakah Harga Jual oven?

Correct! Wrong!

12. Tim membeli 2 dozen telur dengan harga RM48. 6 biji telur pecah, dan selebihnya dia menjual masing-masing dengan harga RM2. Berapakah kerugiannya?

Correct! Wrong!

13. Seorang pekedai membeli 250 pen dengan harga RM2 setiap seorang. Pada harga berapa dia harus menjual setiap pen untuk mendapatkan keuntungan RM50 setelah menjual semua pen tersebut?

Correct! Wrong!

14. Kenal pasti hubungan yang betul antara Harga Jual, Harga Kos, Untung Rugi.

Correct! Wrong!

15. Janet memutuskan untuk menjual wayar di pasar lambak. Dari data berikut, berapa banyak wayar yang harus dijual oleh Janet jika dia harus mengelakkan kerugian? Sewa gerai - RM80 Kos membuat semua wayar - RM20 Harga satu wayar - RM5

Correct! Wrong!

Wang (Tahun 6): Harga Kos, Harga Jual, Kerugian dan Keuntungan
Masih lemah, Perlukan bimbingan yang berterusan.
Memuaskan, Namun perlu usaha untuk dapat markah cemerlang.
Taniah! Anda cemerlang untuk subjek ini.

Share your Results: